Glowcap CONNECT™ – sposób na zapominalskich pacjentów


trafna diagnoza – ważne
przepisanie odpowiedniego leku – jeszcze ważniejsze
pewność, że pacjent stosuje się do zaleceń i regularnie bierze lek – kluczowe!

O ile dwa pierwsze zależą w zasadzie tylko i wyłącznie od nas, naszych umiejętności i doświadczenia, o tyle na to czy nasz pacjent będzie pamiętał o wzięciu tabletki w zasadzie zbyt wielkiego wpływu nie mamy.

Jak pokazują badanie, jednym z kluczowych powodów niepowodzenia w terapii chorób przewlekłych jest słaba współpraca z pacjentem (ang. compliance). Nie szukając daleko pominięcie co trzeciej dawki warfaryny czy tiklopidyny oznacza nieefektywną kontrolę INR, a przez to zwiększenie ryzyka incydentu zakrzepowo-zatorowego. Według badań ponad połowa pacjentów przyjmujących leki robi to niezgodnie z zaleceniami lekarza. Zobacz jak wygląda przestrzeganie dawkowania w zależności od choroby pacjenta: compliance.pdf

W odpowiedzi na ten problem powstało inteligentne rozwiązanie Glowcap Connect ™, które łączy w sobie system do przypominania o konieczności przyjęcia leku z podręcznym opakowaniem na tabletki. Poprzez sygnał dźwiękowy i wbudowaną lampę informuje on pacjenta, że nastała pora wzięcia lekarstwa. Alarm jest aktywny tak długo, aż pacjent nie otworzy pudełka i nie wyjmie z niego tabletki.
Inteligentne opakowanie na leki zbiera informacje o regularności z jaką przyjmowane są tabletki i wysyła je bezpośrednio do lekarza oraz na serwer, skąd w formie cotygodniowych raportów przesyłane są do wiadomości pacjenta.

Aktualnie dostępne są dwia opcje inteligentnych pojemników na lekarstwa.
1. GlowCap Solo – idealne gdy przyjmujemy jeden lek – np. aspirynę
2. GlowCap Connect – system, który przypomina o większej ilości leków oraz pozwala na ich pełne monitorowanie online.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.