W kardiologii znów coś nowego… i jak tu się połapać? STARTRIAL™


Kardiologia jest jedną z tych dziedzin medycyny, w której co raz pojawiają się nowe pomysły na badania kliniczne, ich wyniki, wytyczne, terapie i leki. To bardz dynamiczne środowisko, ciekawe, ale i wyjątkowo trudne by w nim się zorientować.

Na przeciw wyszło nam Europejskie Towarzystwo Kardiologii inicjując projekt STARTRIAL™, który porządkuje przeszłe i obecnie trwające badania kliniczne. Dzięki zaawansowanej funkcji wyszukiwania kilka sekund znajdziemy badania z interesującym nas lekiem, poznać ich wyniki oraz komentarze ekspertów.

Wydaje się, że przed nami lepsze czasy, a ciskane w nas akronimy jak GUSTO V, EPILOG, HORIZONS-AMI, PURSUIT, OASIS-5 czy TITAN-TIMI 34 – nie będą już nam straszne, szybko zorientujemy się jakie terapie badały i co z nich wynika.

STARTRIAL™ jest aplikacją on-line, która w jasny i logiczny sposób porządkuje badania wg diagnozy, mechanizmu działania terapii i innych. Pozwala na przeszukiwanie badań (Search) i zestawianie ich ze sobą (Compare) w celu porównania.

Dostęp jest darmowy: http://www.acs-trials.com

…jeszcze tylko wersja na iPhone’a i poranne odprawy nabiorą nowego wymiaru!Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.