Wal-mart otwiera telemedyczne gabinety lekarskie


 

Wal-mart – największa sieć handlowa w Stanach Zjednoczonych i największy prywatny pracodawca na świecie (2 mln pracowników) – otworzył pierwszy w telemedyczny gabinet lekarski. Celem inicjatywy jest poprawienie dostępu do wysokospecjalistycznej pomocy lekarskiej na obszarach Stanów Zjednoczonych, gdzie dostęp do specjalistów jest ograniczony. Poradnie działać będą pod nazwą Smart Care Doc, której CEO jest dr Dr.Raj Shah, kardiolog z 37-lenią praktyką lekarską i absolwent studiów MBA.

Dzięki zastosowanym w poradni urządzeniom telemedycznym zarejestrowane pomiary są natychmiast przekazywane do lekarza, który znajduje się setki a nawet tysiące kilometrów od pacjenta. Na miejscu znajduje się wyłącznie pielęgniarka, która koordynuje wizytę a w razie potrzeby wykonuje doraźne czynności medyczne (szczepienie, iniekcje domięśniowe).

Zasada działania e-poradni:


One Comment on “Wal-mart otwiera telemedyczne gabinety lekarskie”

  1. Klaudiatmp pisze:

    Świetne, nam jeszcze daleko do takiego systemu. Polskie prawo nie działa na korzyść diagnozy na odległość i zdalnego monitoringu pacjentów, lekarze nie mogą stawiać diagnoz i wypisywać nowych leków na podstawie e-konsultacji (mam na myśli tutaj konsultacje wideo, telefoniczne lub internetowe). Lekarze jedynie mogą określić aktualny stan zdrowia i zaproponować tabletkę z kieszeni, czyli coś, co pacjent już bierze. Jednym z takich systemów na wzór niedoścignionego amerykańskiego jest np. system Qzdrowiu, czyli wideokonsultacje albo system całodobowej teleopieki kardiologicznej Telemedycyny Polskiej , która analizuje ekg przez telefon lub internet, monitorują serca pacjenta na odległość.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.