podskórny tag RFID – czyli udany wywiad od pacjenta nieprzytomnego


Technologia RFID zdobywa co raz większą popularność, nie tylko do znakowania towarów w magazynach, przesyłek w firmach logistycznych czy bydła na pastwiskach. Jak się okazuje jest ona również niezwykle pomocna w stanach zagrożenia życia takich jak śpiączkach hipoglikemicznych czy DKA (cukrzycowa kwasiaca ketonowa).

Zasada działania RFID opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Transpondery, czyli malutki nadajnik zbudowany z miedzi i silikonu, posiada swój własny unikalny numer. Gdy znajdzie się on w zasięgu pola elektromagnetycznej emitowanego z czytnika, dochodzi do indukcji prądu, zgromadzenie w kondensatorze i wyemitowania zwrotnie informacji z unikalnym numerem – niczym odbicie światła od lustra o unikalnym kształcie.

Firmą, która rozwija medyczne zastosowania RFID w identyfikacji pacjentów jest VeriChip Corp, więcej na: http://www.verichipcorp.com

W medycynie transpondery, inaczej tagi lub chipy RFID – wykorzystywane są do identyfikowania pacjentów. Poniżej jeden z przykładów na działanie takiego rozwiązania:Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.