Jak zwiększyć swoją efektywność w codziennej pracy?


1. Dobry sen: wypoczęty umysł ma mniejszą skłonność do rozpraszania się.

2. Ogranicz stres i złość: nadmiar katecholamin i kortyzolu zaburza sprawne i harmonijne funkcjonowanie Twojego mózgu obniżając jego wydajność

3. Pamiętaj o jedzeniu: zbalansowana dieta i regularne posiłki zapewniają ciągłą dostawę energii do Twojego mózgu.

4. Uważaj na „złodziei czasu”: wciągające strony www, blogi (no poza tym L ;), bzdurne filmiki na YouTube kradną Twój cenny czas. Skup się i wyznacz sobie rozsądne ramy czasowe na te aktywności.

5. Pracuj mądrzej, a nie dłużej: Jeżeli pracujesz non-stop nad jedną rzeczą, w pełni angażując cały swój intelekt, paradoksalnie Twoja efektywność spada. Twój umysł zacznie szukać zmiany – czy chcesz tego czy nie.

6. Pamiętaj o przerwach! – Lepiej przepracuj 7 efektywnych godzin, niż bezmyślnych 12 co chwilę czytając kolejny news na portalu społecznościowym.

7. Aktywność fizyczna: 20 minutowa przebieżka czy przepłynięcie 20 szybkich basenów dotlenią Twój mózg, zwiększą jego ukrwienie i odprężą znużone synapsy – zainwestowany zwróci się z nawiązką w efektywniejszej pracy!Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.