ECG iPhone od AliveCor


AliveCor posiada dopuszczenie do użytku jako produkt medyczny przez FDA oraz posiada certyfikat CE.Badanie elektrokardiograficzne (EKG) stanowi bezcenne podorędzie każdego klinicysty zajmującego się diagnostyką układu sercowo-naczyniowego. Pomaga w sprawnej diagnostyce spektrum objawów od bólu w klatce piersiowej po zaburzenia przytomności czy omdlenia. Choć rutynowo stosowane w klinikach i gabinetach, rzadko wykonywane jest w trakcie wizyt domowych czy przygodnych konsultacji. Główny problem czas. Z całym przygotowaniem i walką z p0lątaniną kabli badanie zajmuje 7-10 min.

Wagę tych problemów stojących na przeszkodzie upowszechnienia EKG dostrzegł Dr David Albert, który zafascynowany wszechstronności popularnych smartfonów stworzył przystawkę EKG do iPhone’a. Rozwiązanie pozwala na szybkie wykonanie jednoodprowadzeniowego badania elektrokardiograficznego bezpośrednio przyłóżku chorego w ciągu zaledwie 5 sekund. Pozwala na podstawową diagnostykę układu bodźcoprzewodzącego i objawów wynikających z zaburzeń rytmu. Łatwość badania sprawia, że może być wykonane w domu przez samego pacjenta i przesłane pocztą elektroniczną lub MMS’em bezpośrednio do lekarza rodzinnego, internisty czy kardiologa.

Wkrótce krótka prezentacja produktu w rękach Dr Eric J Topol jednego z pierwszych, który miał okazję testować innowacyjne rozwiązanie. Tymczasem poniżej demonstracja Dr Davida Alberta:

Ciekawe, czy Waszym zdaniem EKG do iPhone’a ma szansę zdobyć swoich sympatyków również w Polsce? Zapraszam do dyskusji!


One Comment on “ECG iPhone od AliveCor”

  1. […] – glukometr iGBStar (opis na blogu), a osoby mające zaburzenia rytmu – EKG AliveCor (opis na blogu). Założono im również konta na platformie HealthyCircles, na którą bezprzewodowo przesyłano […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.